444 1 526 Levha Kayıt No: T08526-CT1B

Trafik Sigortası

  

Zorunlu trafik sigortası, tüm vasıta sahipleri tarafından yaptırılması zorunlu olan ve hasar anında karşı tarafa verilebilecek maddi ve bedeni zararları güvence altına alan zorunlu bir sigortadır.

Zorunlu trafik sigortasını yaptırmayan araçlar trafiğe çıkış yapamazlar. Bu sigorta çeşidi Türkiye Cumhuriyeti sınırları dahilinde geçerlidir. Zorunlu trafik sigortası yapıldığı aracın zararını karşılamaz, yalnızca maddi ve bedeni zarar verdiği diğer aracın zararını karşılar.

Zorunlu trafik sigortası olmayan ya da poliçe süresi sona ermiş araçlar görüldükleri yerde trafiğe çıkması engellenecek şekilde işlem yapılır (bağlanır). Her vasıta sahibi zorunlu trafik sigortasını yaptırmak ve sigorta süresi sona ermeden yeniletmesi gerekmektedir.Zorunlu olan bu sigortayı yaptırmayanların araçları ilgili trafik şubelerinin otoparklarına alınır. Sonrasında bir ceza ödeyerek yola devam etmek mümkün değildir. Zorunlu trafik sigortası araç anında trafikten men edilir. Sonrasında da zorunlu trafik sigortasını yaptırmadan aracı geri almak pek kolay değildir. Aracı almak için trafik sigortasının mutlaka yapılması gerekir. Aracın bulunduğu trafik otoparkına gidilerek görevli memura durum haber verilir. Yapılan yeni poliçenin tebliğ edilmesi şarttır. Bundan sonra da araç sigortasız olarak trafiğe çıktığı için çıkan para cezası ödenir. Vasıtanın otoparkta kaldığı her gün için de ayrıca otoparka ücret ödenmesi gerekmektedir.

 

Güven Sigorta Güven Sigorta Güven Sigorta Güven Sigorta Güven Sigorta Güven Sigorta Güven Sigorta Güven Sigorta Güven Sigorta Güven Sigorta Güven Sigorta Güven Sigorta